Meklēt mājas lapā:
SIA RASTA 1

"RASTA 1" veikals

Rīga, Krustpils ielā 119

Patstāvīgas atlaides klientiem pie pirkuma summas:

*pirkums virs 35,-  EURO  -10%

*pirkums virs 70,-  EURO  -12%

*pirkums virs 140,-  EURO  -15%

Darba laiks: darba dienās no 9:00-17:00


 

Eksperiments

"Жертвы калибра 7.62"

Skatīties video

         Eksperimenta rezultāti

Pīpes
                     Pīpe - cilvēka rakstura turpinājums...       ---> PĪPJU sortiments <---
 
 
Nopirkt pīpi ir viegli - izvēle liela. Bet kā to izvēlēties, kā to kopt, kā iepīpēt?
 
Pīpes izskats un tabakas aromātiskā smarža veido pīpētāja imidžu - vīrišķīgu, romantisku, noslēpumainu, šaušalīgu, artistisku... Pīpe - tas ir rakstura turpinājums, tavs personiskais pīpēšanas veids.
Pīpe - tā ir skulptūras mazā forma. Dānijā ir Pīpju muzejs. Bet Itālijā darbojas Starptautiskā ‘’Pīpju akadēmija’’. Pīpe - tas ir vissenākais smēķēšanas piederums. No kā tik nav taisītas pīpes - no metāla, ozolkoka, sarkankoka, ķirša un pat no kukurūzas vārpas. Bet par galveno pīpju darināšanas materiālu kļuva briārs - vidusjūras reģiona viršu sakne. Vispazīstamākās briāra plantācijas atrodas Francijas dienvidos, kas līdz nesenai pagātnei tika uzskatīta par lielāko ’’pīpju zemi’’. Pīpes pīpēšanas īpatnība slēpjas dūma neieelpošanas apstāklī. Pīpi vajag pīpēt, izbaudot labas tabakas garšu un smaržu. Pīpes noslēpums - atdzesētais dūms, kurā daudz mazāk sveķu.
 
 
Kā izvēlēties pīpi? Pirmkārt, nepieciešams, lai tā Jums patiktu. Otrkārt, pievērsiet uzmanību kvalitātei. Kā likums, kvalitātes garantija ir firmas zīme. Vadošie kvalitatīvu pīpju ražotāji ir Anglijā -DUNHILL, CADOGAN, Francijā -CHACOM, Itālijā –ALDO MORELLI, MASTRO DE PAJA, Dānijā –STANWELL, BJARNE PIPES.
Viens pīpētājs vēlas ļoti kvalitatīvu pīpi, citam būs prieks izvēlēties parastu labi izgatavotu pīpi, bet ar pasaulē pazīstamāku nosaukumu. Katrs pīpētājs obligāti atradīs kvalitatīvu pīpi lielā CHACOM vai CADOGAN kollekcijā, kura pilnīgi viņu apmierinās.
Katra CHACOM pīpe tiek ražota no speciāli atlasīta briāra, kurš tiek žāvēts dabiskos apstākļos fabrikā vairāk par 12 mēnešiem. Pēc tam briārs iziet vairāk nekā 60 dažādas apstrādes, saskaņā ar visiem noteikumiem, kas izstrādāti kopš kompānijas nodibināšanas 1825.gadā. Pēc nopietnas un stingras pārbaudes tikai apmēram 40% viskvalitatīvākās produkcijas saņem firmas marku CHACOM - vislabāko franču tirdzniecības marku pasaulē.
Parasti uz firmas pīpes ir numurs. Tas ir sērijas kārtas numurs, bet no numura lieluma pīpes kvalitāte nav atkarīga.
Katrai pīpei ir savs zīmējums. Tradicionāli par vērtīgākām tiek uzskatītas pīpes ar pareizu zīmējumu, kas vienmērīgi sadalīts pa pīpes galviņu. Tāpat arī nedrīkst būt mehāniskas dabas trūkumi.
Pašriez ir ļoti daudz pīpju ar ieliekamiem filtriem. Neskatoties uz to, ka pīpe tiek pīpēta neievelkot dūmus plaušās, filtrs, acīmredzot, nav lieks. Septiņas izpīpētas pīpes ir līdzvērtīgas paciņai cigarešu. Īstie pīpmaņi filtrus tomēr nelieto, uzskatot, ka tie traucē pīpes elpošanai un bojā garšu.
 
 
Ar ko sākt. 1. Sākot pīpēt pīpi atsakieties no cigaretēm. 2. Iesākot, labāk būtu, ja Jums ir viena vai divas jau iepīpētas pīpes, tās ir iespējams arī nopirkt. 3. Nav ieteicams pīpēt vienu un to pašu pīpi vairāk kā divas reizes dienā. Citādi tā nepaspēj pietiekoši labi izžūt, piedeguma slānis uz tās būs ļoti trausls un var viegli atlekt. 4. Pīpes jātīra vai nu uzreiz pēc pīpēšanas, vai vakarā, atstājot tās uz nakti izjauktā veidā nožūšanai. 5. Pīpi jāizpīpē līdz beigām. 6. Turēt pīpes mājās ieteicams uz speciāliem pīpju palikņiem, bet nēsāt līdzi - pīpju somiņā.
 
Iepīpēšana. Jaunu pīpi vajag prātīgi iepīpēt. Šajā stadijā ieteicams izmantot to tabaku, pie kuras Jūs gribat pieturēties arī nākotnē. Kamēr uz galviņas iekšējām sieniņām neizveidojas piedeguma slānītis, pīpes garša var arī nepatikt, dūms būs pārāk karsts. Jaunu pīpi neiepildiet visu pilnībā - vispirms vienu trešdaļu, tad pakāpeniski palielinot porciju līdz augšai. Pīpes garšas īpatnības parādās 1-3 mēnešu laikā.
 
Iepildīšana. Pēc tautas gudrības pīpi iepilda visa ģimene: pirmo šķipsniņu ieliek bērns, otru sieviete, trešo - vīrietis. Tātad: pīpes dibenā tabaka tiek tikai ielikta, tālāk mazliet piespiesta, un pēdējā posmā piespiesta stiprāk. To dara ar īkšķi. Visas procedūras laikā iemutis tiek viegli sūkāts: pārbaudot vai labi velkās. Ļoti stingri piepildīta pīpe bieži nodziest.
 
Degšana.Sērkociņa liesmai jāaptver visa tabakas virsma. Pīpe nedrīkst stipri sakarst, tai jābūt viegli siltai.
Kas attiecas uz tabaku, izvēle ir ļoti liela: salda, rūgta, viegla, stipra, kāda tik tīk. Pašas labākās un tīrākās tabakas ir ar smalku, bet ne asu aromātu.
 
Tātad, ja grūti atmest smēķēšanu - labāk uzpīpēt pīpi!
 

Kāds tad īsti ir pīpes pīpētājs? Pīpes pīpētājs, pirms atbildēt uz jautājumu - iepīpēs pīpi. Iespējams, atbilde, kuru viņš gatavojas sniegt, viņam jau liksies absolūti nepareiza. Nepareizas atbildes reti kuru ir aizvedušas līdz panākumiem, bet pīpe - tā ir iespēja paildzināt laiku, lai apdomātu atbildi.

 


Jaunumi
Ziņas
12.04.17

Piedāvājam Jums 4 elementārus veidus kā pašiem aromatizēt cigarešu tabaku!

tālāk»
01.12.16
 

Rasta piedalās izstādē EROTS 2012 - Ķīpsalā --> 21.02-23.02

 
tālāk»
26.08.13

 SIA "RASTA 1" piedalās izstādē "Riga Food 2013" - Ķīpsalā --> 04. - 07.09.2013 .

 

tālāk»

pasūtītatteikties